Práce s krajinou a zelení nesmí stát na druhé koleji. Už kvůli našim dětem ne.

„Práce s krajinou je přísná disciplína, se svými pravidly a vědeckými poznatky. Ale ještě tvrdší je prosadit potřebné kroky v péči o krajinu nebo veřejnou zeleň i prostor v politice. Pro spoustu politiků jde jen o předvolební a falešné sliby, které se pak ani nesnaží naplnit. Mně se leccos podařilo na městě. Ráda bych v tom pokračovala na Libereckém kraji.“

Zahradní architektku a krajinářku Karolínu Hrbkovou Liberečané znají.  Byla v letech 2014 – 2018 náměstkyní primátora Liberce pro životní prostředí, veřejnou zeleň a cestovní ruch.

Právě proto, že je Karolína hrdou maminkou ani ne roční dcerky, stále usiluje o to, aby Liberec byl rozkvetlejším a hezčím místem pro život. O to se sama zasloužila na postu náměstkyně. V roce 2017 zvítězila v celostátní soutěži Komunální politik roku v kategorii veřejná zeleň, protože rozzářila Liberec barvami tisíců květin. Má na svém kontě desítky nových dětských hřišť, vytvořila návrh Systému sídelní zeleně a prosadila jej do územního plánu Liberce. Připravila projekt na výstavbu městské kompostárny.

Karolína klame tělem. Ačkoliv tak vypadá, rozhodně to není křehká květinka. Skáče padákem, jezdí na lodi a je šampionkou ve střelbě z pušky. Čtyřikrát získala titul mistryně ČR, dvakrát získala celostátní zlatou medaili i ve dvojici s manželem. 

Karolína Hrbková chce své dovednosti, které prokázala v péči o městskou zeleň a veřejný prostor, zužitkovat i na krajské úrovni.  Zde by ráda iniciovala tvorba obecních a městských parků, propojování ploch zeleně a vytváření celého systému zelených ploch a zklidněných propojení mezi nimi v městech a obcích

Podobně jako v Liberci si myslí, že i Liberecký kraj by se měl více starat o opravu a výstavbu dalších dětských hřišť, ale i venkovních sportovišť pro dospělé či seniory. 

Úspěch, který měly její květinové záhony cibulovin, letniček i trvalek v Liberci, by ráda zopakovala i v ostatních městech a obcích v Libereckém kraji, který by jim na to přispěl.

Karolína je vystudovanou krajinářkou a se zadržováním vody v krajině má bohaté praktické zkušenosti, pro to chce v rámci kraje prosazovat protipovodňové úpravy, vytváření rozlivných ploch – suché poldry apod.

Proč kandiduje za Změnu? „Změnaři myslí v politické práci i na přírodu. A já bych chtěla, aby se Liberecký kraj stal rozkvetlejším a ještě zdravějším místem pro život.“