Je potřeba stát za svým a bojovat.

Zmrzlinářka známá po celé republice. Za její zmrzlinou často nevídaných chutí jezdí davy nadšenců z celého kraje. Nejdříve se proslavila ve Stráži pod Ralskem, pak svou výrobu přesunula do Mimoně.

Ivana tak už dvakrát začínala z ničeho a vždy dokázala vybudovat vyhlášený a úspěšný podnik. Kdo ji zná osobně, ví, jaký je neuvěřitelný dříč.

Pochází z kraje kolem Stráže pod Ralskem, kde v posledních letech někdy není snadné žít. Svým životním příběhem ale ukazuje, že lze uspět i zde. Ivaně navíc na jejím domovu vždycky záleželo, a proto se v něm angažovala i občansky. Stala se členkou občanského sdružení Naše Podještědí, které bojovalo proti obnovení těžby uranu v okolí Osečné a Hamru na Jezeře. Zorganizovala úspěšnou petici proti zřízení průmyslového areálu na likvidaci chemického odpadu poblíž Stráže pod Ralskem.

Působila jako městská zastupitelka, funguje v orgánech Libereckého kraje, nyní v Kontrolním výboru. Nikdy se nebojí vystoupit proti podezřelým veřejným zakázkám nebo proti tomu, když byl něčí soukromý zájem nadřazován tomu veřejnému.

„Náš region si zaslouží více pozornosti a péče. Z uranové těžby, která zde probíhala, se ještě nevzpamatoval. Přitom je to kraj nevídaných přírodních krás, který je plný dobrých lidí. Někdy mi ale připadá, že je na chvostu zájmu politiků. To bych ráda v krajském zastupitelstvu změnila.“

A proč kandiduje za Změnu? „Změnu podporuju dlouhodobě. Je mi sympatické, že lidé ze Změny to, co říkají, myslí vážně a nebojí se to prosazovat. Skrze svůj životní příběh, kdy jsem dvakrát přišla ne vlastní vinou téměř o všechno, vím, že je někdy potřeba stát za svým a bojovat. A to Změna umí a dělá.“