Chci napravit vliv zákulisních skupin a podnikavců na politiky a veřejnou kasu.

Jiří Kohoutek má dvě velké lásky. Tou první je rock a tou druhou Turnov, kde také žije. Dlouhé roky se snaží o to, aby jeho milované město žilo kulturním životem. A daří se mu to. Turnováci i přespolní ho znají jako organizátora i účastníka mnoha akcí pro veřejnost.

Jiřímu by jeho elán a nadšení pro svou obec mohl závidět kterýkoliv profesionální politik. Je členem Rodáků Turnova a nejen v rámci tohoto sdružení pomáhá organizovat přes neuvěřitelných 50 akcí ročně pro občany Turnova i všechny ostatní, kteří do tohoto srdce Českého ráje zavítají.

Počet kulturních akcí, na kterých se Jiří Kohoutek podílí, je opravdu různorodý a nejedná se jen o akce rockové. Zahrnuje celou škálu událostí. Od výletů, kulturních akcí, koncertů vážné hudby, vítání občánků, besedy se žáky základních škol, až po odborné besedy a přednášky. Podílí se i na vydávání časopisu.

Díky tomu všemu je Jiří Kohoutek již třetí volební období v Kulturní komisi města Turnova a zároveň je i místopředsedou zmíněného Spolku rodáků a přátel Turnova.

Jiří ale ví, že ne všechno je v Turnově i v celém kraji v pořádku, proto také kandiduje do zastupitelstva Libereckého kraje. Dlouhodobě poukazuje na katastrofální stav silnic třetích tříd. Zde podle něj kraj, veškerému marketingu navzdory, zaspává a měl by přidat.

Je také přesvědčeným ochráncem přírody a zastáncem ekologického způsobu života. Pouze o tom nemluví. Často ho můžete vidět s igelitovým pytlem, jak sbírám odpadky ve městě na veřejnosti a v přírodě a motivuje k tomu druhé.

Dalším velkým problémem, se kterým by se chtěl v krajském zastupitelstvu porvat, je vliv nejrůznějších zákulisních skupin a podnikavců na politiky a veřejnou kasu. Jiří není z těch, kteří by se dali koupit nebo kteří by couvli před zastrašováním. A tak se chce chovat i v krajské politice.