Mezi nejdůležitější životní hodnoty patří rodina, vzdělání a víra.

Pavel Žur je jablonecký patriot a každému, kdo sleduje život v Jablonci nad Nisou, je jeho jméno známé. Je úspěšným a dlouholetým ředitelem zdejšího městského divadla, které pod jeho vedením sklízí jeden úspěch za druhým.

Celý svůj profesní život spojil s výchovou dětí, hudbou a divadlem. Jeho práce je mu tak posláním i životním koníčkem.

Od roku 1990  působil jako učitel na Základní škole Mozartova v Jablonci nad Nisou. V roce 1992 se stal sbormistrem dětského pěveckého sboru Vrabčáci, který vede do současnosti. Jeho práce s dětmi dosáhla takového věhlasu a uznání, že se  od roku 2008 stal předsedou Unie pěveckých sborů Libereckého kraje.

Už více jak 20 let, od roku 1999, je  ředitelem Městského divadla Jablonec nad Nisou. Pod jeho vedením zde vznikla řada skvělých dramatických i hudebních inscenací, které přinesly radost desítkám tisíc návštěvníků. Jablonecké divadlo se stalo uznávaným pojmem v celé republice.

Pavlovi není ale lhostejný ani osud demokracie a celé věci veřejné. V politice je dlouhodobě aktivní. Od roku 1998 je zastupitelem města Jablonce nad Nisou, s přestávkami byl též členem jablonecké městské rady. V rámci svého zastupitelského mandátu působí dnes v kontrolním výboru a jsem členem kulturní komise.

Pavel ale není jen jablonecký politik, zkušenosti má z Libereckého kraje i celostátního působení. V letech 2008 až 2012 byl členem zastupitelstva Libereckého kraje a mezi roky 2011 až 2014 byl členem obnovené Rady Státního fondu kultury České republiky.

„Jsem člověk milující život, činorodý, tvořivý, se sociálním cítěním, s ochotou naslouchat lidem a s pozitivním přístupem k životu. Mezi mé nejdůležitější životní hodnoty patří rodina, vzdělání a víra.“