Často se nám říká, že příliš často kritizujeme. Jenomže máme důvod. Koalice Starostů, ODS a ANO, která vládne na kraji i v Liberci se nechová jenom jako dobrý hospodář, ale často přímo svěřené veřejné peníze směřuje těm nejbohatším nebo přímo do velice podezřelých projektů.

Jako Změna jsme vznikli v Liberci, který se stal díky působení místní firmy Syner na místní politiku, přímo symbolem korupce a klientelismu. A na kraji to nebylo a není jiné. 

Na třech příkladech Vám ukážeme, proč je dobré tyto strany pečlivě hlídat v tom, jak se chovají k veřejným penězům a to nejen v Liberci, ale i na kraji.

Příklad č. 1 – Přestože koronavirus a opatření s ním spojená mela negativní dopad na spoustu lidí, živnostníků i firem a presto, že je Liberec zadlužený až po uši, největší pomoc získala firma SFM ze skupiny Syner Group a to ve výši 10 mil. Kč. O tyto peníze naopak přišly sportovní oddíly a jiné spolky a dobrovolnické organizace.

Příklad č. 2 – Starostové, ANO a ODS chtěli prodat Syneru zhruba 24 tisíc m2 městských pozemku se slevou 1000 Kč za metr, oproti tomu, za kolik prodával tyto pozemky soukromník. To je sleva neuvěřitelných 24 milionu korun! Tento „obchod roku“ se nám podařilo zablokovat.

Příklad c. 3 – Kraj pod vedením Starostů si koupil jednu ze soukromých firem, provozujících autobusovou dopravu. Cílem mělo být to, že bude jezdit levněji, než jiní soukromí dopravci. Stal se ale pravý opak. Dnes krajský dopravce jezdí nejdráže ze všech. Rozdíl v cenách je zhruba 20 milionu Kč ročně navíc.

Věděli jste o tom? Ještě myslíte, že se něco zásadního změnilo a že třeba Syner vliv na kraji a ve městě nemá?

Nikdo jiný než Změna politiky z ODS, ANO a Starostu hlídat nebude. Kdyby nic jiného, tak tento důvod by Vám mohl stát za to, nás podpořit.

Jde přece i o Vaše peníze.