Jsem rád, že se můj koníček stal mojí prací, a můžu i jako profesionální hasič pomáhat lidem.

Každý ví, že mají hasiči těžkou práci, ale málokdo si umí představit, jak moc. Pavlovi Bendovi se jeho práce stala koníčkem i posláním. Je velitelem hasičského družstva na železnici, ale nestačí mu to. Zároveň se ještě angažuje i jako dobrovolný hasič, protože chce pomáhat lidem i ve svém volnu.

Pro Pavla jsou dvě nejdůležitější témata, se kterými jde do krajských voleb. Těmi jsou bezpečnost a doprava.

Pavel je hrdý Liberečák a patriot, proto mu není lhostejné, jak málo se dnes dbá na bezpečí obyvatel Liberce, ale i ostatních měst. V krajském zastupitelstvu by se rád zasadil o systémová řešení, která by to zlepšila.

Jako nadšenec do železnice ale Pavel Benda vnímá problém, který je v Liberci řadu let a politici o něm pořád jen mluví. Tím je špatné železniční spojení s Prahou. Právě Liberecký kraj by podle Pavla měl vyvinout více úsilí na tomto poli a snažit se, abychom do Prahy nejezdili stejně „rychle“, jako před sto lety.

Že svá slova Pavel Benda myslí vážně, dokazuje i v dopravním výboru a v komisi prevence kriminality, kde pracuje řadu let. Pro hasiče i veřejnost také pomáhal za svou kariéru uspořádat řadu veřejných akcí.