Vesnice má být místem, odkud lidé neutíkají, ale kam se rádi vracejí.

„Život na vesnici umí být pěkně těžký. Není jednoduché shánět peníze pro malou obec a snažit se zajistit plnohodnotný a kvalitní život místních obyvatel. Do zastupitelstva Libereckého kraje kandiduji jako starostka Stvolínek na Českolipsku, proto vím, o čem mluvím a ráda bych lidem z podobných obcí pomohla“.

Pavlína Ištoková je starostou obce Stvolínky již druhé volební období. Stvolínky jsou sice krásná obec v krásné přírodě, ale s o to těžším osudem. Je památkově i přírodně chráněna, potkává se tu CHKO Kokořínsko a CHKO České středohoří, což někdy brání jejímu rozvoji. Ale to, že si lidé Pavlínu Ištokovou zvolili již podruhé, dokazuje, že své práci rozumí a dělá ji dobře.

Pavlína se může pochlubit nemalými úspěchy v práci pro obec. Kromě nové autobusové zastávky a oprav zámku ze 17. století, obec pod jejím vedením opravila sál a pořádáme tam zábavy, plesy, maškarní, dětské dny, mikulášské nadílky. Obec ale nemyslí jen na nejmenší, Pavlína Ištoková se například zasadila o vytvoření Dámského klubu ve Stvolínkách, což přineslo spoustu radosti a zážitků místním seniorkám.

Pavlína Ištoková  chce své zkušenosti získané prací starostky zužitkovat i v krajském zastupitelstvu. Ví, že život ve velkém městě a na menší obci je často odlišný a právě krajská politika musí být místem, kde by se tyto rozdíly měly řešit a zohledňovat.

V zastupitelstvu Libereckého kraje se chce zasadit o to, aby  se venkov stal lepším místem pro trvalé bydlení. Protože žije v krásné historické krajině a obci, tak ví, jak je důležité chránit historický odkaz předků, ale zároveň usilovat i moderní rozvoj obce. Proto se chce usilovat o obchvat Stvolínek, napojený na loni vybudovaný obchvat Kravař.

Proč kandiduje za Změnu? „Změna splňuje moje motto – nechce revoluci, ale evoluci.“