„Nedokážu si dnes už představit, že bych bydlel jinde,“ říká Richard Hunter, původem Brit, který žije již desetiletí v našem kraji, v Liberci, kde založil jednu z prvních a dnes nejznámějších jazykových škol.

Richard Hunter pochází z britské vesnice vzdálené dva tisíce kilometrů odsud, ale cítí se být hrdým Liberečanem s českým občanstvím. Procestoval mnoho zemí Evropy i jiných kontinentů, nejvíc ho uchvátila česká krajina a česká mentalita. Téměř každý cizinec míří nejprve do Prahy a hledá práci tam, ale pro něj bylo velkoměsto příliš multikulturní, plné turistů, spěchu a chaosu. Využil svého osobního kontaktu v Liberci a původně krátká návštěva se protáhla na téměř třicet let.

V Liberci založil jazykovou školu Swallow School of English, která tento rok oslavuje již dvacáté páté výročí. Je autorem a spoluautorem řady výukových pomůcek, učí děti i dospělé angličtinu.

Je vášnivým čtenářem románů, ve volném čase rád vyrazí pěšky nebo na kole do přírody, v zimě na běžky.

A protože Richard bere náš kraj skutečně jako svůj domov, rád by se podílel i na práci v krajském zastupitelstvu. Jde do něj především s tím, že se pokusí vzdělávací programy přeorientovat na to, aby absolventi škol byli lépe připraveni na svůj další osobní a profesní rozvoj a obstáli v moderním, stále složitějším světě.

Rozhodně chce také podporovat místní talenty, a to v nejrůznějším spektru činností, ale nejsou mu cizí ani ekologická témata. Chtěl by přispět k tomu, aby prioritou Libereckého kraje bylo snížení emisí skleníkových plynů. Globální oteplování vnímá jako hrozbu, kterou politici stále podceňují.

O tom, proč kandiduje za Změnu, říká: „Podporuji Změnu, protože v Liberci udělala mnoho pozitivních změn. Pomohla zachránit kino Varšava, a přispěla tak k pozvednutí liberecké kultury. Podpořila cyklistiku ve městě prostřednictvím projektu sdílených kol. Obnovila Lesní koupaliště. A hlavně: Změna není zkorumpovaná a politiku dělá ryze na základě toho, co je v nejlepším zájmu občanů Libereckého kraje.“