Je krásné, jak politici myslí na seniory a nejstarší část naší populace. Bohužel často tomu je tak jen před volbami. Ani v Libereckém kraji tomu není jinak. Bohužel.

Politici ve vedení Libereckého kraje dávají za Vašich peněz neuvěřitelných 15 milionů každý rok na to, aby si zaplatili média, které Vám pak říkají, jak jsou skvělí a jak pro Vás od rána do noci pracují. Jenže realita je jiná a čísla takové divadlo často usvědčí ze lži.

Věděli jste například, že Liberecký kraj za posledních 8 let, co mu vládnou Starostové a hejtman Martin Půta vyčlenil peníze na zřízení jednoho lůžka pro seniory v pečovatelských domovech? Opravdu jednoho jediného lůžka. Za osm let. 

Přijde Vám to neuvěřitelné? Nám také, ale tohle jsou opravdu oficiální čísla z úřadu Libereckého kraje.

Tak takhle se kraj podle nás chovat nemá, a proto jdeme do voleb, abychom to změnili. Péče pro seniory musí být absolutní prioritou a rozhodně musí dostat přednost před obskurními projekty, ze kterých mají radost jen stavební firmy.

Naši senioři celou tuto zemi, a tedy i náš kraj, svou prací drželi na nohou a my se dnes musíme postarat, aby měli důstojné stáří a zajištěnou kvalitní péči. Pokud někdo za dvě volební období zřídí pro seniory jedno lůžko, bereme to jako drzost a nekompetentnost.