Naše krajina je nemocná a volá o pomoc. A je to ještě horší, než jsme ochotni si připustit. Letos nás čeká pokračování kůrovcové kalamity, sucho se pomalu stává trvalým stavem, stav zemědělských půd se trvale zhoršuje a velké části naší  země se proměnily v monotónní pole, kde díky postřikům téměř nic nežije a neroste. 

Nemůžeme to svádět jen na minulý režim, už třicet let je to na nás. Přes upozorňování ekologů jsou naše lesy stále tvořeny monokulturami, velké zemědělské firmy pořád hospodaří na obrovských lánech, které se už neobejdou bez každoroční dávky chemie, narušený vodní režim krajiny se zlepšuje jen zcela nepatrně. Ubývá rozmanitosti rostlin i živočichů.

Chceme to změnit. I proto máme na kandidátce lidi, kteří se obnově krajiny dlouhodobě věnují a této problematice rozumí. Jsou za nimi práce a výsledky, ne jen prázdná slova v médiích a na sociálních sítích.

Aby se však něco změnilo, musí být v politice více lidí, pro které bude obnova krajiny skutečnou prioritou, které se budou věnovat i po volbách a na jejíž řešení vyčlení dostatek peněz. Jinak se zase nic nezmění.  

Zde se můžete podívat na dva projekty na obnovu krajiny, jejichž autorem je lídr naší kandidátky. S oběma začal před více než 15 lety, spolupracovala na nich za tu dobu celá řada dalších lidí. Na těchto konkrétních ukázkách můžete vidět, jak by se mohla změnit krajina na více místech Libereckého kraje. 

Mokřady Jablonné
Nový prales

Ještědský hřeben – projekt Nový prales: Zde již roste na desítkách hektarů namísto mladé smrkové monokultury smíšený les. 

Ještědský hřeben před revitalizací
Nový prales – současný stav

Mokřady Jablonné v Podještědí: Na místě bývalých skládek vznikla soustava nových tůní, svůj domov zde našlo mnoho druhů rostlin a živočichů.

Mokřady Jablonné před revitalizací
Mokřady Jablonné po revitalizaci

Tak co tomu říkáte? Dovedete si představit, že by se takto změnila naše krajina? My takovou vizi máme. Přidáte se?